Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Mund të ketë lajme të mëdha në lidhje me njohjet e reja. Gjithmonë jepni më të mirën në punë, ky ritëm nuk duhet të ndalet.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Kaloni më shumë kohë me partnerin/en, keni munguar shumë kohët e fundit. Në punë vazhdon rutina që nuk ka mbarim.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Duhet të filloni ta vini veten në vendin e tjetrit për të kuptuar se çfarë ndjen ai ose ajo. Në punë gjërat po bëhen gjithnjë e më mirë. Periudha stresuese duket se ka mbaruar këtë të premte, në prag të fundjavës.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Shijoni këto ditë relaksuese dhe përpiquni të jeni pranë familjes. Nuk duhet të shqetësoheni ende për punën, telashe nuk duken në horizont.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Patjetër që mund të kesh dikë që të kupton, por së pari duhet të bësh paqe me veten. Mund të ketë tension në punë, bëni kujdes.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Kjo e premte është një ditë e mirë për t’u shprehur, për t’i thënë gjërat, ndaj përpiquni të hidhni hapin e parë. Flisni me shefin tuaj nëse keni diçka për t’i thënë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Pavarësisht stresit të fortë, do të merrni përgjigje që do t’ju bëjnë të ndiheni sërish mirë. Këtë të premte ju këshilloj ta nisni ditën ndryshe dhe me një këndvështrim të ri.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Kohët e fundit duket se ju duhet të merrni disa vendime të vështira. Megjithatë keni kohë për të vendosur.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Ju ende keni nevojë për dikë që ju bën të ndiheni mirë. Nga ana tjetër, mos e fajësoni gjithmonë veten për gjithçka.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Ka disa gjëra që nuk mund t’i ndryshoni. Por ju gjithmonë mund t’i përmirësoni ato. Mos u dorëzoni.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Puna po ju shpërblehet. Familja juaj po afrohet më shumë dhe gradualisht po kupton zgjedhjet tuaja.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Më në fund pak relaksim. Mundohuni të mos harroni sa sakrifica keni bërë për të arritur deri këtu.