Dashi
Kur bëhet fjalë për romancën në jetën tuaj, mund të ketë shumë biseda, por jo mjaftueshëm veprime. Ndoshta ju jeni në një flirt të mrekullueshëm që mund t’i mbani gjërat të lëvizin me një ritëm të shpejtë intelektualisht, por asgjë nuk vjen kur duhet të ndërmerrni veprime konkrete dhe t’i shfaqni në një mjedis romantik.

Demi
Gjërat po vijnë në një kulm dramatik për ju në çështjet e dashurisë dhe romancës. Ndoshta ju keni qenë duke ushqyer një marrëdhënie. Ju keni vënë shumë pasion dhe shpirt për të krijuar një lidhje të fortë. Kjo është një kohë e llogaritjes në të cilën ju bëni një hap prapa dhe shihni se çfarë keni fituar nga e gjithë kjo.

Binjakët
Për ju, dashuria është si një aventurë, një sport i çmendur ose një lloj lojë video lojë. Kohët e fundit, mund të keni qenë shumë të kapur nga aspekti i fantazisë së tij, pa marrë parasysh natyrën praktike dhe të ashpër të asaj që duhet për të mbajtur një marrëdhënie në këmbë. Jini më të ndjeshëm ndaj emocioneve tuaja.

Gaforrja
Dashuria dhe romanca duhet të shkojnë mirë për ju tani. Megjithatë, sot mund të zbuloni se gjërat bëhen paksa të vështira kur ju ose partneri juaj dyshoni se diçka nuk është e vërtetë ose është e dyshimtë për situatën në fjalë. Mund të ketë disa shpjegime të vështira për t’u bërë nga ju.

Luani
Nocioni i së vërtetës mund të rrëzohet sot për shkak të dikujt që ju njeh më mirë se shumica. Nuk do të duhet një bisedë e gjatë apo shpjegim i thellë për të zbuluar faktin se ka një grimë mashtrimi që ka mbuluar të vërtetën. Mos u mundoni të fshiheni nga të dashurit që përpiqen të bëjnë vetëm atë që është më e mira për ju.

Virgjëresha
Bëj çfarë të mundesh për të stabilizuar emocionet. Romanca duhet të jetë në një rrugë të ngadaltë dhe të qëndrueshme për sa kohë që jeni të sinqertë me veten dhe të tjerët për mënyrën se si ndiheni. Ndoshta ju jeni kapur aq shumë në botën tuaj të fantazisë saqë nuk arrini të kuptoni se gjërat po ecin në të vërtetë në favorin tuaj.

Peshorja
Ju duhet të ngadalësoni në çështjet e dashurisë dhe romancës. Ka të ngjarë të veproni me supozimin se gjërat janë mirë dhe mund të vazhdoni të lëvizni me shpejtësi rrufeje edhe pse keni humbur kohë më parë në hartën tuaj rrugore. Ka fusha ku duhet të jeni më të ndjeshëm ndaj partnerit tuaj dhe ndoshta t’i merrni gjërat më ngadalë dhe metodikisht.

Akrepi
Çështjet e dashurisë dhe romancës duhet të shkojnë mirë për ju dhe do të zbuloni se pavarësisht se ku jeni në marrëdhëniet tuaja, jeni aty ku duhet të jeni. Ka një element të fantazisë në punë sot që po ju bën shumë më të ndjeshëm ndaj ëndrrave dhe ideve romantike. Lajmi i mirë është se ju keni fuqinë për t’i vënë në lëvizje këto ëndrra.

Shigjetari
Gjërat po vijnë në një ngërç të vështirë për sa i përket dashurisë në jetën tuaj. Ndoshta ju keni ndjerë se gjithçka po shkonte mirë dhe nuk kishit asgjë për t’u shqetësuar. Jini të përgatitur për një kontroll realiteti që nuk e keni parë të vijë. Me paratë tregoni kujdes.

Bricjapi
Dashuria është shumë e vërtetë për ju. Ju jeni i prirur ta merrni atë shumë seriozisht, ndoshta më shumë se ç’duhet. Ky është një nga ato emocione që përfundimisht pushton trurin tuaj dhe nuk lë vend për mendime racionale mbi këtë temë. Lajmi i mirë është se çështjet në lidhje me dashurinë dhe romancën duhet të stabilizohen në këtë kohë.

Ujori
Ndoshta ju ndiheni sikur dikush po largohet nga ju dhe po tregohet shumë kokëfortë për këtë. Ndoshta ky person po ju jep shpatullën e ftohtë dhe po refuzon t’ju njohë derisa të ktheheni duke kërkuar falje. Problemi është se krenaria juaj është kokëfortë dhe këndvështrimi juaj për këtë çështje është po aq i tillë, duke e bërë të vështirë çdo zgjidhje.

Peshqit
Natyra juaj e ngrohtë, e dashur, romantike vihet re sot. Ndoshta ndonjëherë ndiheni sikur nuk ka mjaft emocion në jetën tuaj veçanërisht në jetën tuaj të dashurisë. Mos mendoni se kjo do të thotë që ju duhet të ndryshoni në mënyrë që të kënaqni të tjerët. Natyra juaj e qëndrueshme dhe e qetë është ngushëlluese për ata që e kuptojnë dhe e vlerësojnë atë.