Dashi

Pas njė periudhe tė gjatė, jeni pėrsėri nė krye. Gjėja e parė qė duhet tė bėni ėshtė qė tė mendoni pėr veten dhe tė relaksoheni.

Demi

Ka njė ajėr tė fortė konfuzioni, qė po lundron dhe po sulmon shumė njerėz, pėrfshirė edhe ju. Kthejeni pėrqendrimin te ēėshtje tė thjeshta.

Binjakėt

Njė mundėsi e mrekullueshme pėr tė eksploruar diēka tė re dhe pėr tė provuar diēka, qė nuk mund ta keni provuar mė parė.

Gaforrja

Duhet tė qartėsoni mendimet dhe tė flisni shkurt. Sa u pėrket ēėshtjeve financiare, duhet tė tregoni mė shumė kreativė pėr tė shtuar alternativat.

Luani

Lajm i mirė ėshtė se ju mund ta ndaloni kėtė nėse doni! Fokusojeni komunikimin te disa njerėz tė rėndėsishėm.

Virgjėresha

Situatat emocionale pėrdorini nė avantazhin tuaj. Mos lejoni qė njė pengesė e vogėl tė bėhet shkak pėr probleme tė mėdha.

Peshorja

Disa detyra tė lėna pas dorė, bėjini. Nuk kėshilloheni qė tė shkaktoni vonesa me afatet, sepse mund tė dėmtoni reputacionin tuaj.

Akrepi

Shmangni fėrkimet me personat tė cilėt kanė njė opinion ndryshe nga ju. Nė dashuri do t’ju duhet tė bėni njė hap pas pėr tė shmangur keqkuptimet.

Shigjetari

Paraja mund tė mos jetė nė gjendje tė blejė lumturinė, por mund t’i bėjė njerėzit tė ndihen mirė. Nė dashuri jo gjithēka shkon sipas planit.

Bricjapi

Dėgjoni dhe pėrgjigjuni qartė dhe kjo ėshtė e rėndėsishme. Nė punė keni nevojė pėr mė shumė nxitje, veēanėrisht nė aspektin financiar.

Ujori

Jo gjithmonė rruga pa pengesa ėshtė garanci pėr t’ia dalė mbanė. Nėse nuk tregoni guxim, asgjė nuk mund tė funksionojė.Nė punė do t’ju duhet tė tregoni mė shumė pėrkushtim pėr tė arritur suksesin qė dėshironi.