Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Detyrimet dhe përgjegjësitë familjare do të marrin një pjesë të madhe të ditës tuaj këtë të hënë 18, por mos u shqetësoni. Njerëzit që ju duan ju vlerësojnë pa kushte. Sa i përket çështjeve të ndjenjave, gjërat do të marrin kthesë pozitive.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Kjo ditë do të jetë pjesërisht me re, por duhet të përpiqeni ta mendoni atë si pjesërisht me diell në mënyrë që të jeni më optimist. Në vendin e punës keni nevojë për një impuls të ri.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Dikush të cilin e keni menduar gjithmonë si të shtrënguar me paratë, në fakt do të dëshmojë se është shumë bujar me ju. Sa i përket profesionit, mund të përballeni me disa sfida që nuk janë të pakalueshme.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Nëse nuk doni të dyfishoni ngarkesën e punës, atëherë do t’ju duhet të trajtoni çdo çështje në momentin që ajo del. Mos lini asgjë për në momentin e fundit, ndryshe përveç punës do të akumuloni edhe shumë stres.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Të kesh një sjellje të kontrolluar do të jetë e rëndësishme të hënën, kur një situatë të bëhet më emocionale sesa e parashikonit. Tregohuni i arsyeshëm dhe gjithashtu jepuni shembullin pozitiv njerëzve që ju rrethojnë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Një ditë e ngarkuar me punë parashikohet të jetë kjo e hënë, por me shumë angazhim dhe më pak stres do t’ia dilni të mbaroni gjithçka me sukses. Këshilloheni të mendoni më shumë për jetën private.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Përpiquni të jeni më i kujdesshëm me paratë. Nuk favorizoheni për investime të paprojektuara mirë, por njëkohësisht mos ia kurseni vetes kënaqësitë e jetës. Në dashuri mund të keni nevojë për më shumë fat.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Mund të merrni disa komplimente sa i përket pamjes tuaj. Shfrytëzojeni për mirë sharmin që ju rrethon si pasojë e aspektit planetar. Në dashuri, njerëz të cilët më parë nuk ju kishin vlerësuar, do t’ju kushtojnë të gjithë vëmendjen.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Lajme të mira parashikohen për personat e dashuruar. Nëse po planifikoni ndonjë udhëtim, gjasat janë që udhëtimi të jetë mjaft emocionues. Në vendin e punës jo gjithçka po ecën me ritmin e duhur.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Nuk është një ditë që të hezitoni kur të shihni diçka të gabuar. Sa më shpejt që të reagoni, aq më mirë do të jetë. Sa i përket nje investimi, gjasat janë që të jetë i suksesshëm.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Një shpërthim emocional mund t’ju shqetësojë më shumë nga sa e prisnit. Duke folur me qetësi do të shikoni se gjithçka do të zgjidhet. Në dashuri, shmangni debatet e kota të nxitura nga xhelozia.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Do të keni nevojë që të kaloni më shumë kohë vetëm. Periudha e reflektimit nuk bëhet në mjedise të zhurmshme. Sa i përket profesionit, duket se keni nevojë për ndryshime dhe impulse të reja.