Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Ndjenjat gjenden sërish në periudhë më të mirë, veçanërisht në ditët në vijim. Në aspektin profesional, ditë e ngarkuar në punë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Dashuria është duke u shoqëruar me sinjale përmirësimi, në sajë të Hënës që gjendet në tranzit javët e fundit. Kujdes nga fitimet e lehta.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Zemra është e mbingarkuar, kushtojini vëmendje takimeve të radhës. Nga ana tjetër po përmirësoni situatën tuaj të punës. Vazhdoni kështu!

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Familja kërkon më shumë vëmendje, veçanërisht në fundjavë, ndaj nga e shtuna mbajeni mend. Dhimbje koke në pjesën e punës, telashe janë rrugës.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Romantikët janë të fituar, sepse askush nuk mund t’ju ndalë. Puna është në përmirësim e sipër mundësitë janë dhe më të mëdha për personat e vetëpunësuar.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Ditë të vështira dhe ndjenja të turbullta, por mos u dekurajoni. Në punë priten disa debate me kolegët.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Planetët nuk janë në anën tuaj dhe dashuria duket e largët, po aq sa është duke ardhur me hapin e breshkës. Por në anën tjetër ka lajme të mira sepse puna po lulëzon.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Ndjenja të vrullshme, edhe pse vera nuk ka hyrë akoma. Puna po ju konsumon, mos e teproni.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Netët pa gjumë flasin gjuhën e dashurisë dhe takime interesante po vijnë në ditët në vijim. Jeni me ritme të ngadalta, por është normale, sepse Jupiteri nuk është më me ju.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Pranvera ju bën të ndiheni të lodhur, por dini të dhuroni dashuri, partneri/ja juaj e di mirë. Mundësi pune në fundjavë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
E keni fshirë dashurinë nga axhenda, as që doni t’ia dini për të e ndërkohë, puna është bërë e gjithë bota juaj.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Keni të drejtë të ëndërroni, por herë pas here është gjithashtu mirë të mbani këmbët në tokë. Në punë, kënaqësia është e dukshme.