Dashi

Në dashuri është e rëndësishme të përpiqeni të ndryshoni këndvështrimin tuaj për t’u ndjerë më i kënaqur. Në punë do të ketë lajme shumë pozitive.

Demi

Duhet të përpiqemi të gjejmë mënyrën e duhur për të qenë të lumtur në dashuri. Në punë, marrja e vendimeve të nxituara nuk do ju sjellë aq shumë dobi.

Binjakët

Debati mund të jetë në rendin e ditës, ndaj bëni kujdes në çështjet e dashurisë. Mos e shtyni marrjen e vendimeve në punë, koha është tani.

Gaforrja

Edhe nëse kjo periudhë nuk është më e mira, nuk është as më e keqja. Në punë duhet të merren parasysh të gjitha ofertat.

Luani

Në dashuri mund të ketë lajme të mëdha pozitive. Në punë duhet të jeni të kujdesshëm dhe të përpiktë.

Virgjëresha

Dashuria për njerëzit e tjerë do të jetë thelbësore. Në punë duhet të angazhoheni sa më shpejt me diçka që ju përket.

Peshorja

Në dashuri, jeni duke i kushtuar shumë vëmendje diçkaje që nuk ia vlen. Në punë duhet të përpiqeni ta bëni që të ecë përpara.

Akrepi

Në dashuri jeni duke u marrë me shumë gjëra njëherësh duke bërë të pamundur përqendrimin tek një prej tyre. Do të ketë ditë më të mira në punë.

Shigjetari

Dashuria për dikë me të cilin/ën jeni në një lidhje prej kohësh, duket se po pëson një të çarë, por asgjë për t’u alarmuar. Në punë, po vjen më në fund liria e shumëdëshiruar.

Bricjapi

Për ata që kanë synime në fushën e dashurisë kjo është koha e duhur. Në punë do të përjetoni shumë kënaqësi.

Ujori

Në dashuri gjërat mund të përmirësohen. Në punë ka disa vështirësi. Por gjithçka do tejkalohet dhe gjërat do shkojnë ngadalë por do shkoi puna mirë

Peshqit

Për dashurinë, ka gjëra për të cilat ia vlen të luftoni. Në punë, kjo periudhë mund të rezervojë diçka për ju