Kërcënohet familja në Dhërmi.

Të shtëna me armë zjarri u regjistruan mëngjesin e ditës së sotme në Dhërmi, ku në oborrin e familjs Bua u gjet një fishek dhe papagalli i vrarë. Në lidhje me këtë ngjarje, familja ka bërë kallëzim në polici, pasi dyshon se ky akt është një kërcënim i hapur nga nga një familje tjetër për shkak të konflikteve që kanë mes tyre në lidhje me pronën.

Famlija Bua akuzon familjen Marku në Dhërmi që me anë të falsifikimeve në Kadastrën e Vlorës përfiton prona në mënyrë të paligjshme. Madje 67-vjecarja e cila ka ngritur akuzat, përmende edhe ish-kreun e Kadastrës së Vlorës Klodjan Troci, si të përfshirë në falsfikim dokumentesh. Ky i fundit ndodhet pas hekurave, pasi pak ditë më parë nga zyrat e Qarkut të Këshillit në Vlorë u zhduk një dosje për një pronë në Dhërmi dhe ngjarja u inskenua si grabitje.