Dalin detaje të reja lidhur me ngjarjen tragjike në Lushnje ku një 13-vjeçar i dha fund jetës duke u vetvarur në dhomën e tij në shtëpi. Duket se ai ka rënë pre e teknologjisë.

Miqtë e 13-vjeçarit kanë treguar për mediat se i mituri ishte aktiv në rrjetet sociale, dhe po bënte një video në TikTok kur humbi jetën. Ata thanë se ai kishte lidhur një spango në qafë dhe kishte hipur mbi karrige kur u rrëzua dhe humbi jetën.

13-vjeçari ishte aktiv në rrjetet sociale dhe postonte video të ndryshme në llogarinë e tij personale dhe në njërën prej tyre shkruante: Njerëzit largohen kur krijon varësi ndaj tyre. Edhe videot e tjera qe ka postuar i mituri kane mesazhe dhune, vrasje dhe gjak.