TIRANË- E diela shoqërohet me temperatura të larta. Vendi ynë do të jenë në dominimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe shumë të nxehta, të cilat do të sjellin temperatura shumë të larta. Pjesa më e madhe e territori do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët, por parashikohet që pasditja të sjellë kalime të pakta dhe të përkohshme vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13 deri në 37 gardë, sipas Meteoalb. Era do të fryjë e lehtë, mesatare në det me shpejtësi 40km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.