Home Lajmi-Fundit Krim brenda familjes/ Nipi vret xhaxhani, pastej edhe veten (Emrat)

Krim brenda familjes/ Nipi vret xhaxhani, pastej edhe veten (Emrat)

Krim i rëndë në fshatin Mekat, Vlorë

Shtetasi Genci Koreta, 39 vjeç, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta ka vrarë me armë gjahu xhaxhain e tij, shtetasin Jorgji Koreta, 64 vjeç, e më pas veten.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.