Burri vret gruan me armë gjahu e më pas edhe veten.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Babunjë. Hekuran Rrasa 58 vjeç ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten Fëllënxa Rrasa 45 vjeçe.

Për krimin e rëndë është njoftuar policia e cila ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar arma e gjahut dhe prova të tjera.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnjë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Divjakë/Informacion paraprak

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr., 45 vjeçe dhe më pas ka vrarë veten.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnjë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.