Rama në Asamblenë e PS-së ka prezantuar emrat e rinj për kabinetin e tij qeveritar:

Ministria e Rindërtimit dhe zv.kryeministër Arben Ahmetaj
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka

Ministër i Mbrojtes Niko Peleshi

Ministria e Drejtësisë Ulsi Manja

Ministrai e Punëve të Brendshme Bledi Çuçi
MMinistria e Ekonomisë Delina Ibrahimi

Ministria e Infrastrukturës dhne Energjisë Belind Balluku
Ministria e Bujqësisë Frida Krifca
Ministria e Kulturës Elva Margariti
Ministria e Turizmit Mirela Kumbaro
Ministre e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu
Ministre e Arsimit Evis Kushi

Ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elisa Spiropali
Ministre Shteti për Sipërmarrjen Edona Bilali
Ministre Shteti për Rininë dhe Fëmijët Bora Muzhaqi
Ministre Shteti për Standardet dhe Cilësinë Milva Ikonomi