Mësohen emrat e kandidatëve për Kryesinë e re të PD.

Enkelejd Alibeaj, Florian Mima dhe Endri Hasa nuk do të jenë më pjesë e kryesisë së Partisë Demokratike, pasi emri I tyre nuk rezulton të jetë në fletën e votimin.

As Grida Duma dhe Jorida Tabaku nuk rikandidojnë për kryesinë e re të partisë, pasi bashkë me Alfred Rushajn, Enkelejd Alibeajn priten të konfirmohen si nënkryetar të partisë Demokratike.

Rikonfirmohet në detyrë Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi, ndërsa Edi Paloka, do të propozohet për Kryetar të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Burimet brenda Selisë Blu bënë me dije dje se Edmond Spaho, ish-nënkryetari i PD ka kërkuar të mbajë vetëm detyrën e deputetit.

Lista me 15 anëtarët aktual të Kryesisë

1.Dhurata Çupi (rikandidon)

2.Endri Hasa (Nuk rikandidon)

3.Enkelejd Alibeaj (Nuk rikandidon)

4.Enno Bozdo (Rikandidon)

5.Fatbardh Kadilli (Rikandidon)

6.Flamur Noka (Rikandidon)

7.Florjon Mima (Nuk rikandidon)

8.Grida Duma (Nuk rikandidon)

9.Izmira Ulqinaku (Rikandidon)

10.Jamarber Malltezi (Rikandidon)

11.Jorida Tabaku (Nuk rikandidon)

12.Kreshnik Çollaku(Rikandidon)

13.Oerd Bylykbashi (Rikandidon)

14.Orjola Pampuri (Rikandidon)

15. Tomorr Alizoti (Rikandidon)

Lista me kandidatët për kryesinë e re

1 AGRON GJEKMARKAJ 2 AGRON KAPLLANAJ 3 AGRON SHEHAJ 4 AKIL KRAJA 5 ALDO BUMCI 6 ARBI AGALLIU 7 BARDH SPAHIA 8 BLEDJON NALLBATI 9 ÇLIRIM GJATA 10 DASHNOR SULA 11 ENNO BOZDO 12 ERVIN SALIANJI 13 FATBARDH KADILLI 14 FATION VEIZAJ 15 FITIM ZEKTHI 16 FLAMUR NOKA 17 GAZMEND KODUZI 18 GENC DEROMEMA 19 GENT STRAZIMIRI 20 GERT BOGDANI 21 HELIDON BUSHATI

22 IGLI CARA

23 ISUF ÇELAJ 24 JAMARBËR MALLTEZI 25 JULIAN DEDA 26 KASËM MAHMUTAJ 27 KASTRIOT PIROLI 28 KLEVIS BALLIU 29 KRESHNIK ÇOLLAKU 30 LEFTER GËSHTENJA 31 LUAN BAÇI 32 LUÇIANO BOÇI 33 OERD BYLYKBASHI 34 RAMADAN LIKAJ 35 ROLAND BEJKO 36 SAIMIR KORRESHI 37 SELADIN JAKUPLLARI 38 TOMOR ALIZOTI 39 TRITAN SHEHU 40 XHELAL MZIU 41 XHEMAL GJUNKSHI 42 ZEF HILA

Kandidatet gra

1 ANDIA ULLIRI 2 DHURATA TYLI (ÇUPI) 3 EMILJA KOLIQI 4 ENKELEJDA SALLAKU 5 ENRIKETA PAPA 6 ENTELA SHEHAJ 7 ERALDA BANO (TASE) 8 ILDA DHORI 9 IRENA PROGNI 10 IZMIRA ULQINAKU 11 JUELA HAMATI 12 LINDITA METALIAJ 13 MERITA BAKIU 14 MIMOZA HASEKIU 15 MIRELA TABAKU 16 NEVILA XHINDI 17 ORJOLA PAMPURI 18 SORINA KOTI 19 TAULANDA JUPI 20 ZHENI GJERGJI