Gert Shehu, është personi i cili goditi me grusht Sali Berishën.

Ai është arrestuar, ndërkohë që në këtë foto shikoni atë të gjakosur pasi protestuesit e tjerë bashkë me truprojat i dolën në mbrojtje Berishës dhe e rrahën.