SPAK arreton ish-drejtorin e RTSH, Thoma Gëllçi.

Ish-drejtori i RTSH Thoma Gëllçi është arrestuar mbrëmjen e sotme me urdhër të Prokurorisë së Possaçme.

Së bashku me Gëllçin janë arrestuar dhe tre punonjës të RTSH, Julian Tapia, Ervin Muraj dhe Alban Maraveci.

Ata dyshohet se kane kryer shkelje ne tendera.

Vijon…