Një aksident u regjistrua në orët e vona të mbrëmjes së kaluar në aksin Elbasan-Belsh.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Kajan, ku një makinë ka dalë nga rruga.

Si pasojë janë lënduar dy persona, mes të cilëve njëri ndodhet në gjendje të rënë dhe i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale.

Të dhënat paraprake bëjnë me dije se shkak për këtë aksident është bërë lagështia në rrugë.

Policia ka kryer veprimet proceduriale.