Mjeti rrëshqet në mënyrë spektakolare në aksin Gjirokastër-Tepelenë dhe kthehet me rrotat nga qielli.

Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur shkalla e zezë, që është edhe segmenti me problamtik sa herë kemi rreshje shiu.

Në vendngjarje ka mbërritur policia qe po kryen veprimet proceduriale.

Dyshohet se makina te kete rreshqitur si pasoje e lagështires dhe shpjetësisë të automjetit tip Benz.

Drejtuesi i mjetit ka pësuar tronditje, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën