Një aksident ka ndodhur pak çaste më parë në aksin rrugor Lezhë-Dajç. Një motorr është përplasur me një Fuoristradë tip ML.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur i plagosur një çift bashkëshortësh ende të paidentifikuar të cilët janë dërguar në spitalin e Lezhës për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:30, në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në fshatin Dajç, automjeti tip” Benz ” është përplasur me një motoçikletë, ku si pasojë kanë marrë demtime dhe janë transportuar në spitalin Rajonal Lezhë drejtuesi i motoçikletës dhe pasagjeri, ende të paidentifikuar.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.