Pamjet nga momenti i sulmit ndaj efektivit të policisë në Tiranë janë bërë publike nga Top Channel.

Gazetarja Anila Hoxha sjell momentin kur Zeqir Musai, efektivi i policisë ndodhet i shtrirë në tokë. Musaj u sulmua nga Ermal Mucolli, i riu i cili e sulmoi pas gjobëvënies që iu vendos.

I nevrikosur, Mucolli doli nga lokali duke i kërkuar llogari efektivit dhe më pas e shtyu në tokë. Efektivi shfaqet duke mbajtur këmbët dhe duke kërkuar ndihmë derisa aty mbërrijnë kolegët kurse autori largohet për tu arrestuar në ndjekje e sipër nga uniformat blu.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e 21 prillit në rrugën “Thoma Koxhaj” në Tiranë.