Kampioni shqiptar i boksit, Florian Marku po shijon pushimet me familjen pas triumfit ndaj Chris Jenkins.

Marku ndodhet në Dumbai, ku nuk ka ngurruar të ndajë me ndjekësit në rrjetet sociale foto e video nga pushimet luksoze. Floriani shfaqet i veshur si sheik duke konsumuar edhe shisha. Po ashtu ai ka ndarë dhe foto me bashkëshorten dhe me të birin, që e cilëson si “Mark Junior”.

Në nëntor të vitit të kaluar Floriani u bë për herë të parë baba. Lajmin e bëri të ditur ai vetë me anë të një fotoje të ëmbël nga spitali në Britani, ku erdhi në jetë djali i tij.

Më 2 prill ai ia doli të mbronte titullin e tij “International Welterwight” në versionin IBF, duke regjistruar fitoren e 11-të në karrierë ndaj uellsianit Chris Jenkins.