Mbrëmjen e djeshme në stadiumin e “Wembley” u zhvillua finalja e Champions League mes Borussia Dortmund dhe Real Madrid, ku “Los Blancos” fituan për herë të 15-të trofeun.

Ndeshja u ndoq live nga personalitete nga e gjithë bota, mes tyre edhe kryeministri Edi Rama dhe kuzhinieri i famshëm Nusret. Ky i fundit, në llogarinë e tij në Instagram ka publikuar disa foto që realizuar dje me shumë personazhe.

E dyta në radhën e fotove ishte dhe ajo që ai kishte shkrepur me kryeministrin Edi Rama, pasi e para ishte ajo me kreun e UEFA-s, Aleksander Ceferin.