Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Situata me interes të jashtëzakonshëm mund të lindin në këtë ditë të parë të javës. Paratë dhe puna kthehen në plan të parë në mendjen tuaj.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Ka një tension në ajër, megjithatë yjet do të jenë gjithmonë në anën tuaj. Duhet të përpiqeni të rifitoni stabilitetin në punë.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Ditë pak e përmbajtur për ndjenjat, përpiquni të reflektoni. Një ndryshim ose rinovim profesional mund të vijë brenda natës.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Nëse historia juaj e dashurisë është e vlefshme, atëherë sigurisht që mund ta kuroni atë. Ndonjëherë ndiheni të izoluar në punë, por mos u dorëzoni.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Çdo tension i vogël në këto ditë do të zhduket shpejt, në sajë të hyrjes së Venusit. Gjeniu në punë nuk është kurrë fajtor.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Mbani mend se situata juaj është shumë e favorshme këto ditë. Disa projekte në punë ju kushtojnë shumë përpjekje, përpiquni të jeni të qetë kur flitet për investimet.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Të gjithë çiftet në krizë, që janë përfshirë në debate, do të duhet të përpiqen të mirëkuptojnë njëri-tjetrin. Edhe në aspektin profesional, zgjedhjet tuaja në punë kërkojnë njëfarë qartësie.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Në marrëdhëniet e dashurisë, tani është koha të vendosni se çfarë do të bëni. Kjo pjesë e muajit është shumë e dobishme për punën, shfrytëzojeni.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Kjo e hënë është një ditë që mund të vërë në dyshim marrëdhëniet tuaja. Me këto yje përreth jush, është e vështirë të mos jeni të suksesshëm këtë të hënë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Çështjet familjare dhe dashuritë e reja janë vërtet të rëndësishme për ju. Megjithatë, ka diçka që nuk ju pëlqen në punë.
Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Një ditë interesante, është një periudhë që mundëson edhe pajtimin për çiftet në grindje. Të rinjtë nuk mund të presin fitime të menjëhershme.
Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Mund të arrini të kapërceni disa pengesa këto ditë. Duhet të jeni gjithmonë pozitivë për nismat mbi bizneset e reja.