Një tjetër lajm ka tronditur Greqinë.

Një burrë ka sulmuar me thikë një grua në mes të rrugës në Selanik, konkretisht në rrugën Dafnis 3.

50-vjeçari ka debatuar me një grua 40-vjeçare dhe djalin e saj dhe i ka sulmuar me pas me thikë.

Sipas medieve greke, dy të plagosurit janë transportuar me ambulancën e EKAB-it në spitalin AHEPA.

Ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarje. Po punohet për zbardhjen e rrethanave.