Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mbrëmjes në aksin rrugor Elbasan-Librazhd në afërsi të fshatit Xibrakë.

Një mjet tip kamion me drejtues shtetasin V.J., nga Maqedonia e Veriut ,është përplasur me mjetin tip “Citroen “, me drejtues shtetasin E.M., banues në Tiranë.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasja F.G., rreth 54 vjeçe dhe është plagosur shtetasja G.M., rreth 37 vjeçe, jashtë rrezikut për jetën, pasagjere në mjetit tip “Citroen “.

Të aksidentuarit po trajtohen në spitalin e Elbasanit.

Aksidenti ka shkaktuar radhë të gjata trafiku në të dy kahet dhe policia ka ndërhyrë për të normalizuar qarkullimin.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.