Policia e Shkodrës ka shpallur në kërkim kujdestaren e një konvikti, e cila akuzohet se ka dhunuar një 65-vjeçare.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasen me inicialet R. P., 44 vjeçe.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori dhe shpallën në kërkim shtetasen R. P., 44 vjeçe, banuese në Shkodër, me detyrë kujdestare në një konvikt, pasi dyshohet se ka goditur me send të fortë, një shtetase 65 vjeçe që qëndron në këtë konvikt. Punohet për kapjen e 44-vjeçares.”, sqaron policia.