Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në Facebook lidhur me operacionin e SPAK të koduar ‘Plumbi i Artë’ (Golden Bullet), ku disa prej kokave të krimit të organizuar arritën të arratiseshin, duke i shpëtuar arrestimit.

Berisha shkruan se bosët u njoftuan dhe ikën. Ish-kryeministri shkruan gjithashtu se personat në kërkim kanë lidhje me qeverinë.

Berisha poston edhe dëshminë e një prej të arrestuarve, Besjan Xhixha, i cili akuzon Nuredin Dumanin se ka kryer 12 vrasje dhe se është i lidhur me deputetë, ministra e prokurorë.

Reagimi nga Sali Berisha:
Boset u njoftuan dhe iken sepse kishin lidhje me qeverine!
Anetari i bandes Xhixha deklaron se:
1-Dumani eshte autor i 12 vrasjeve!
2- Ai iu deklaronte anetareve te bandes se kishte lidhje me ministra, deputete, prokurore etj,
Lexoni ketu me poshte deshmine ne seancen gjyqesore te Xhixhes, anetarit te bandes vrastare te lidhur me zyrtaret me te larte! sb