Janë publikuar rezultatet e provimit të fundit të Maturës Shtetërore 2024. Ministria e Arsimit njofton se notat e provimit të lëndës me zgjedhje janë tashmë publike.

Lajmin e ka dhënë vetë ministrja e Arsimit dhe Sporteve, Ogerta Manastirliu.

Postimi i ministres:

Njoftim i rëndësishëm për Maturantët‼️

Shpallen rezultatet e provimit të lëndëve me zgjedhje të #Maturës2024 në linkun e mëposhtëm të publikuar nga Qendra e Shërbimeve Arsimore:

Linku me notat