Publikohet foto e dy grabitësve të filialit të Postës në Tiranë në Babrru në Tiranë.

Siç shihet nga foto, dy grabitësit janë me maska dhe kapuç për të mos u njohur, ndërkohë që janë larguar nga aty me biçikletë.

Mësohet se protagonistë të kësaj grabitje janë dy të mitur të cilët nuk kanë pasur me vete armë zjarri, dhe mbetet mister se si punonjësit iu kanë dorëzuar menjëherë rreth 2 milionë lekë të vjetra.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e tyre.