Kryeministri Edi Rama ishte sot në Lezhë.

Rama ishte i pranishëm në ceremoninë e shpërndarjes së apartamenteve për 97 familje, nuk i kursye batuat për rivalin e tij politik, Lulzim Bashën.

Duke marrë shkas nga situata në PD, ku ka pasur ‘përplasje’ mes Bashës dhe ish-kryeministrit Sali Berisha, Rama teksa bisedonte me një zonjë ironizoi kryedemokratin.

Qytetarja: Dua shtëpi, jam pa shtëpi. Kam pritur shtëpi nga Luli. Jam pa shtëpi. Rama: Ah ti prisje shtëpi nga Luli?! Më mirë që s’ta ka bërë se do ngelje brenda me bravën.