Florian Marku, është gati për të mbrojtur titullin ndërkombëtar të IFB përballë britanikut, Kris Jenkins.

Sfida do të zhvillohet në datën 2 prill, në “Utilita Arena” në Njukasëll, në një betejë që pritet të dhuroi emocione.

Florian Marku shihet pretendent në betejën me uellsianin dhe nëse ja del të triumfojë do të vazhdojë të jetë kampion ndërkombëtar në kategorinë “IFB”.