Dashi:

Mund të shqetësoheni për shkak të shqetësimeve shtëpiake. Financiarisht do mbeteni te forte. Do të keni shumë mundësi për të fituar para. Shëndeti i një të moshuari mund të shkaktojë shqetësime. I/E dashuri/a juaj do të kërkojë përkushtim. Do të kaloni një ditë të bukur me bashkëshortin/en.

Demi:

Do bëni para të mira por shpenzimet do rriten. Të vizitosh të afërmit do të ishte shumë më mirë sesa mund ta imagjinonit. Ju do të jeni në gjendje t’i përballoni gjërat pa asnjë problem. Gjërat mund të mos lëvizin ashtu siç dëshironi. Mes jush dhe partnerit mund të lindë një sherr për shkak të dyshimit.

Binjakët:

Do të shëroheni nga sëmundja. Verifikoni besueshmërinë dhe autenticitetin përpara se të investoni, nëse dikush me plane të mëdha tërheq vëmendjen tuaj. Aleancat martesore për ata që kualifikohen. Shanset për të marrë kompliment. Ju mund të kuptoni në punë se ai që e konsideronit si armikun tuaj është në të vërtetë miku juaj. Do të kaloni një kohë romantike me bashkëshortin/en.

Gaforrja:

Pushimi është i rëndësishëm për ju. Zbavitja dhe argëtimi do t’ju ndihmojnë të relaksoheni. Gjendja financiare do përmirësohet. Ju mund t’i ktheni paratë që i kishit dhënë hua. Ndërhyrja e dikujt do të prishë marrëdhënien me të dashurën tuaj. Projektet e partneritetit do të krijojnë më shumë probleme.

Luani:

Do të mund të fitoni para pa ndihmën e askujt. Do të kaloni momente të mira me miqtë dhe familjen. Ju do të jeni në gjendje të pastroni të gjitha konfuzionet tuaja të së shkuarës. Për shkak të disa punëve të rëndësishme nuk do mund t’i jepni kohë partnerit. Bashkëshorti juaj mund të shpërthejë ndaj jush për të njëjtën gjë.

Virgjëresha:

Kujdesuni për shëndetin tuaj, përpiquni të shmangni dietën me kolesterol të lartë. Ka të ngjarë të fitoni para shtesë përmes burimeve të papritura. Do të ndiheni krenarë për fëmijët tuaj për shkak të arritjeve të tyre. Mos u trego i ashpër me personin që dashuron pasi mund të ndikojë në marrëdhënie. Puna juaj do të vlerësohet në vendin tuaj të punës. Mund të keni një debat me bashkëshortin/en.

Peshorja:

Bëni pak Yoga dhe meditim për të reduktuar stresin tuaj mendor. Disa pagesa të vonuara do të rikuperohen. Ju mund të mërziteni pak për shkak të ndërhyrjeve të panevojshme të anëtarëve të familjes së bashkëshortit/es tuaj në jetën tuaj personale.

Akrepi:

Mund të keni një ditë plot tension për shkak të udhëtimeve. Ata që kanë marrë para hua mund t’i duhet t’i kthejnë ato në çdo rrethanë. Mos lejoni askënd të përfitojë nga bujaria juaj. Mbani një sy në gjërat që ndodhin rreth jush. Dikush mund të marrë meritat për punën e bërë nga ju. Ditë e mirë për sa i përket jetës bashkëshortore.

Shigjetari:

Për të qëndruar në formë, shmangni ngrënien e tepërt dhe stërvitjen rregullisht. Mos shpenzoni shumë kohë, para apo energji për argëtim dhe ndaloni së jetuari “për ditën”. Do të jetë një ditë e mirë për t’u besuar prindërve planet dhe projektet tuaja të reja. Silluni siç duhet kur dilni me miqtë tuaj. Do të jetë një ditë e mirë për të nisur plane apo projekte të reja.

Bricjapi:

Përpiquni të hiqni tensionin nga koka për paqe mendore. Dikush do ju tërheqë vëmendjen me plane dhe ide të mëdha. Prandaj, jini të kujdesshëm dhe kontrolloni besueshmërinë e personit përpara se të bëni investime të mëdha. Nëse jeni tepër bujarë, atëherë njerëzit do të përfitojnë nga ju. Dita juaj do të jetë e mbushur me kujtime romantike.

Ujori:

Keqkuptimet me një mik mund të shkaktojnë telashe, ndaj mos nxitoni të gjykoni. Do shpenzoni shumë para për festa me miqtë por pavarësisht shpenzimeve, pozita juaj financiare do mbetet e fortë. Do t’i arrini lehtësisht qëllimet tuaja duke kapërcyer dallimet me familjen tuaj.

Peshqit:

Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Problemet tuaja financiare mund të rriten nëse vizitoni të afërmit tuaj. Pavarësisht shqetësimeve tuaja, vëllai juaj do t’ju mbështesë nevojat tuaja. Mos e përzieni biznesin me kënaqësinë. Do të gjeni shumë kohë për të kaluar me bashkëshortin