Dashi: Ditën e sotme do të konsolidoni marrëdhëniet në cift. Në punë sot premtohen mundësi të mëdha, sidomos për të rinjtë që kërkojnë punë.

Demi: Yjet ju ftojnë të jini shumë të qartë në dashuri dhe të sqaroni çdo keqkuptim. Të rinjtë duhet të kenë kujdes nga përvojat e tyre të para sentimentale. Në punë mund të keni përplasje me një personalitet të rëndësishëm.

Binjakët: Fatkeqësisht sot ka keqkuptime dhe probleme që ju mbajnë larg atyre që doni. Në punë situata është paksa tensionuese, por nuk është shqetësuese. Javën e ardhshme do të keni oferta të shkëlqyera.

Gaforrja: Në fund të muajit pritet që të arrini një zgjidhje në dashuri dhe kjo ju bën tepër hiperaktivë. Ndërkohë do të keni bashkëpunime të reja që do të jenë të dobishme për të ardhmen.

Luani: Historitë që lindin në këto ditë janë të rëndësishme, por nëse jeni aktualisht në një lidhje, duhet të planifikoni diçka së bashku për muajt e ardhshëm. Në punë është koha për të ndërmarrë veprime dhe për të krijuar vend për ide të reja.

Virgjëresha: Bëni kujdes në dashuri, Venusi dhe Jupiteri janë të kundërta. Në punë do jetë e nevojshme të përfitoni sa më shumë nga një situatë e keqe.

Peshorja: Ju mund të kuptoni se nuk ia vlen të zemëroheni me disa njerëz. Si në dashuri ashtu edhe në punë sot ka një marrëdhënie shtyrje-tërheqje.

Akrepi: Dita do të jetë shumë e bukur në dashuri, por duhet ta shfrytëzoni sa më shumë. Në punë ka udhëtime, por duhet të flisni shumë.

Shigjetari: Më e rëndësishmja është që të jeni mirë: të thoni lamtumirë nuk do të jetë aq e vështirë. Kujdes, në punë, sidomos nga njerëzit e acaruar që mund të shpërthejnë tek ju.

Bricjapi: Nëse keni dalë nga një marrëdhënie negative, dëshironi të dashuroni sërish. Në punë është momenti i duhur për të nisur projekte të reja.

Ujori: Kujdes nga takimet e reja, veçanërisht nëse tashmë po jetoni një histori dashurie. Sot mund të ketë disa probleme. Sot priten sakrifica në punë, por do ia vlejë.

Peshqit: Hëna është në anën e kundërt në dashuri: nëse jeni vetëm ose keni dalë së fundmi nga një lidhje nuk dëshironi të bini në dashuri. Mund të ketë disa vonesa në punë por nuk duken shqetësuese.