Flakët e zjarrit shkrumbojnë një banesë në lagjen nr 5 në Korçë .

Si pasojë e flakëve humb jetën një person.

Burime bëjnë me dije se personi që ka humbur jetën është shtetasi Edmond Ramollari 67 vjec.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar zjarrfikësit dhe policia.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit të flakëve.

Paraprakisht dyshohet një shkëndijë elektrike.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes.