Durrës- Një autobus i linjës Durrës-Porto Romano është përfshirë nga flakët pasditen e sotme.

Dyshohet se shkak i zjarrit të jetë bërë një defekt elektrik.

Fatmirësisht nga zjarri i rënë në autobuz, nuk ka asnjë person të lënduar .

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.