Policia italiane ka vënë në pranga një 38-vjeçar me origjinë shqiptare, pasi ka kërcënuar me jetë dhe dhunuar gruan e tij.

Mediat italiane shkruajnë se çifti jeton në Monza ka tre fëmijë të mitur, të cilët kanë qenë gjithnjë dëshmitarë të dhunës.

“Do të të djeg të gjallë”! Ky ishte ky kërcënimi i fundit që shqiptari i bëri gruas së tij, sipas mediave italiane, i cili më pas tentoi që ta godiste me çekiç.

Ulërimat e 32-vjeçares kanë bërë që fqinjët dhe më pas policia, t’i vinë në ndihmë. Shqiptari, i paidentifikuar, u prangos dhe u mbyll në burg.

Ndaj ti po vazhdon hetimi i organeve të drejtësisë.