gjarpri

Nuk do ta besoni! Helmi i gjarprit ka një substancë që ndalon riprodhimin e Covid-19

Një grup studiuesish brazilianë identifikuan një substancë të pranishme në helmin e gjarprit të specieve yararacusú që është e aftë të parandalojë riprodhimin e koronavirusit në trup. Molekula e peptidit, e identifikuar nga studiuesit nga Universiteti Shtetëror Paulista (Unesp) frenoi...
- Advertisement -

Latest News

Klitschko ndahet nga bashkëshortja, kryebashkiaku: Jetojmë të ndarë

kreu i Bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko ka konfirmuar se ka vendosur t’i japë fund martesës së tij...
- Advertisement -

Elon Musk: Do blej Manchester United

United është një nga klubet më të famshme të futbollit në botë. Ata janë kurorëzuar 20 herë kampionë të Anglisë dhe kanë fituar tre...

Horoskopi sot

Dashi Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill Duhet të filloni të jeni më shumë aktiv dhe i pranishëm, ndoshta mund të merrni surpriza të...

Rikthehet i nxehti afrikan në Shqipëri, parashikimi i motit

TIRANË- Vendi ynë do të futet sot gradualisht në periferi të valëve të nxehtit afrikan me epiqendër në brigjet Greke. Sipas Meteoalb kjo do...

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz tregojnë si e pritën familjarët shtatzaninë: ‘Babit kisha shumë vështirë t’ja thoja’!

Vetëm një ditë më parë moderatorja Einxhel Shkira bëri publike pritjen e ëmbël me DJ Dagz. Dyshja kanë folur së fundmi në një intervistë...