Një tërmet ka ndodhur në Bullgari. Raportohet se dridhjet ishin 4.2 ballë të Rihterit.

Sipas faqes EMSC, epiqendra e lëkundjes së tokës ishin në juglindje të vendit, qyteti i Plodivit.

Aktualisht nuk raportohen të lënduar, teksa lëkundja e parë është pasuar dhe nga disa paslëkundje.