Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë pak më parë në zonë e Vlorës dhe të Fierit. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3 e shkallës rihter.

Lëkundjet janë ndjerë pak sekonda dhe shumë të lehta. Ka pasur raportime edhe nga qytetarët për lëkundjen e tërmetit.