Tërmet në kufirin mes Shqipërisë dhe Maqedonisë.

Një tërmet me magnitudë 3.3 ballë ka goditur sot verilindjen e vendit.

Epiqendra e tëtmetit ishte në afërsi të Maqellarës.

Lëndjet u ndjenë edhe në Peshkopi, Librazhd, Burrel, Prrenjas, Tiranë dhe Elbasan.

Nuk raportohet për dëme materiale.