Një e mitur në Vlorë ka kërcënuar ditën e sotme bashkëmoshataren e saj.

Bëhet me dije se e mitura është vënë nën hetim nga policia.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, teksa nuk është përmbajtur dhe i ka drejtuar shoqes thikën.

“Po nga specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë u procedua penalisht për veprat penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, një shtetase e mitur 15 vjeçe, pasi për motive të dobëta, ka kanosur me thikë bashkëmoshataren e saj”, thotë policia.