Home Lajmi-Fundit Tre shokë kishin vjedhur një makinë, momenti kur policia greke qëllon me...

Tre shokë kishin vjedhur një makinë, momenti kur policia greke qëllon me breshëri ndaj tyre, vdes një 20-vjeçar (Video)

Një ngjarje e rëndë u regjistrua gjatë natës së kaluar në Greqi. Një 20-vjeçar rom i dënuar për vjedhje mbeti i vdekur nga zjarri i policisë në ndjekjen e ndodhur në Peramë, Greqi mbrëmjen e së premtes.

Fillimisht 20-vjeçari dhe dy persona të tjerë vodhën automjetin me të cilin udhëtonin dhe kur ranë në bllokadën e policisë, ata injoruan sinjalin e policisë dhe u përpoqën të iknin. Por policia i ndoqi nga pas dhe bllokoi makinën e 20-vjeçarit. Por edhe këtë herë tre pasagjerët e automjetit të vjedhur nuk u ndalën. Përkundrazi, ata shtuan shpejtësinë dhe dhunuan makinat e ekipit të DIAS.

Në vendngjarje ka patur shumë të shtëna me armë zjarri dhe 20-vjeçari mbeti i vdekur dhe 8 policë të tjerë janë plagosur lehtë. Sipas informacioneve, 20-vjeçari ka marrë më shumë se një plumb në trupin e tij. Sipas procedurës së vendosur në rastet e të shtëna me armë zjarri janë arrestuar policët e përfshirë në ngjarje, ndërsa rasti është duke u hetuar në prokurori. Sipas të gjitha indikacioneve, ata do të ndiqen penalisht për mashtrim të mundshëm. perama_pirovolismoi_xr

Videoja e ndjekjes së përgjakshme të së premtes mbrëma është tipike e situatës së panikut që mbizotëronte në zonë, ku banorët shikonin të frikësuar se çfarë po ndodhte jashtë shtëpive të tyre. Në video , sirenat e makinave patrullës ndiqte makinën e bardhë janë dëgjuar, si edhe të shtëna që pasuan. Në të njëjtën kohë, njerëzit vrapojnë në rrugë për t’u mbrotjur nga zjarri.