Ka vdekur Liria, endacakja e famshme e Elbasanit.

Burime për Noa.al bënë me dije se shkak për vdekjen ka qenë rrëzimi nga shkallët dhe goditja në kokë.

Ngjarja ka ndodhur në një pallat në lagjen Haxhias ku ajo banonte.

Liria ishte një personazh mjaft i njohur në Elbasan. Atë e hasje kudo në rrugët e këtij qyteti, në mitingje të forcave politike festa apo grumbullime njerëzish.

Liria ishte me origjinë nga Tropoja. Ajo ishte e martuar në Llixha të Elbasanit, por u divorcua. Pas viteve ’90 ajo jetonte e vetme me ndihmën e qytetarëve elbasanas. Liria ka edhe një djalë.

Vdekja është përcjellë me hidhërim nga qytetarët elbasanas, që e ndihmuan atë ndër vite.