Vëllai i reperit të njohur ‘Buta” vret një të ri në mes të qytetit Ferizaj.

Sipas mediave kosovare, Qëndrim Januzi, dyshohet se ka vrarë mbrëmë një person poashtu 30 vjeçar me inicialet G.H. në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj rreth orës 00:53.

Për publikun, Januzi njihet ndryshe edhe si vëllai i reperit të famshëm Betim Januzi ose për publikun i njohur me emrin e artit Buta.

Sipas bluve, i dyshuari ka refuzuar urdhrat e Policisë, derisa me pistoletë në dorë i është kthyer zyrtarëve policor. Kjo ka detyruar autoritetet e policisë që të plagosin autorin e dyshuar dhe më pas të arrestojnë atë.