Një gol nga 60 metra distancë. Kjo është ajo që ndodhi sot në kampionatin francez.

Në sfidën Metz – St.Etienne nuk pati fitues edhe pse të dyja skuadave u duheshin 3 pikë.

Të parët që kaluan në avantazh ishin vendasit në minutën e ‘9, por pas 7 minutave erdhi goli i barazimit nga Khazri për St. Etienne dhe është një gol i “çmendur”.

Lojtari shikon që kishte dalë portieri i Metz dhe lëshon një gjuajtje nga 60 metra që shkon në portë. A është ky goli i vitit? Hidhini një sy.

https://youtu.be/fjMzrLkUwmc