Një atentat mafioz ka ndodhur pasditen e sotme në Itali. Një i ri ka humbur jetën në Messina i goditur nga të shtënat me armë zjarri teksa ishte në një motoçikletë, ndërsa një person tjetër është plagosur rëndë.

Viktima quhej Giovanni Portugal dhe ishte 31 vjeç. Vrasja ndodhi në via Edoardo Morabito, në lagjen Camaro.