Ish-efektivi i Policisë Alfred Kipe është dënuar me 24 vite burg, pasi ka vrarë partneren e tij, Luljeta Heshta, 47 vjeçe. Krimi ka ndodhur më 7 shkurt 2021 dhe 44-vjeçari shqiptar u dënua në shkallë të parë me 24 vite burg nga Gjykata e Milanos.

Burri, i pranishëm në seancën e fundit, para se të lexonte fjalinë tha se i vinte shumë keq për atë që kishte bërë.

47-vjeçarja Heshta punonte si prostitutë në Milano dhe më 7 shkurt u godit 5 herë me thikë e më pas u tërhoq zëvarrë nga një person që ishte i veshur me të zeza, i cili rezutoi të ishte Alfred Kipe. Ky iu fundit u filmua më pas duke u larguar nga vendi i ngjarjes, por nuk e pranoi krimin deri në seancat e gjykatës. Shqiptarja vdiq në spital disa minuta pas ngjarjes duke mos u mbijetuar plagëve të marra