Home Lajmi-Fundit Vritet barbarisht shqiptari në Angli, policia arreston si të dyshuar një tjetër...

Vritet barbarisht shqiptari në Angli, policia arreston si të dyshuar një tjetër shqiptar

Masakrohet me sende të forta dhe me thika shqiptari në Angli. Policia arerston një tjetër shqiptar si të dyshuar.

Ergys Koçi, 36 vjeç, është gjetur i vdekur në Haringey të Britanisë së Madhe. Detektivët që po hetojnë vdekjen e tij dhe kanë akuzuar një burrë për vrasje.

Policia u lajmërua rreth orës 22:00 të së martës, 21 shtator pasi trupi i një burri u gjet në një pronë banimi në ëest Green Road, N15.

Oficerët morën pjesë së bashku me Shërbimin e Ambulancës në Londër. Një 36-vjeçar u shpall i vdekur në vendngjarje. Ai kishte pësuar lëndime të shumta.

Ai është identifikuar si Ergys Koçi nga Haringey. Familja e tij është informuar dhe po asistohet nga oficerë të trajnuar posaçërisht.

Policia britanike ka marrë në pyetje Bricken Quni, 42 vjeç, pa adresë fikse, u akuzua të Premten, 24 Shtator për vrasjen e Koçit.

36 vjeçari Koçi, nga Haringey, u shpall i vdekur në vendngjarje. Ai kishte pësuar lëndime të shumta. Një ekzaminim pas vdekjes zbuloi se shkaku i vdekjes ishte trauma në kokë si dhe kishte disa plagë me thikë.

Prej vitit 1998 në lagjen Harringay në veri të Londrës jeton një komunitet i madh shqiptarësh. Po në këtë lagje vitet e shkuara nuk kanë munguar vrasje mes emigrantëve shqiptarë të përfshirë në kriminalitet.