Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier, në fshatin Mbrostar Ura, ku është gjetur i vrarë me mjet prerës shtetasi Petraq Gjika, 67-vjeç.

Ai punonte si roje në serat e fshatit, ndërkohë që është konstatuar i vrarë në orët e para rë mëngjesit të sotëm.

Trupi i pajetë i Gjikës, është gjetur pranë kabinës ku ai qendronte.

Burime bëjnë me dije se në trupin e tij janë konstatuar disa plagë me thikë, ndërkohë që nuk dihet ende nëse autorët kanë pasur si qëllim vjedhjen e prodhimeve në sera.

Pranë vendit të ngjarjes kanë mbërritur dhe familjarë të Gjikës, të cilët pritet të merren në pyetje dhe nga policia, nëse viktima ka pasur ndonjë konflikt që të ketë çuar në këtë krim të rëndë.

Serat janë të pajisura me kamera sigurie, të cilat pritet që të hedhin më shumë dritë mbi ngjarjen e rendë.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 06:40, në fshatin Mbrostar Ura, Fier, në afërsi të serave është gjetur pa shënja jete (dyshohet i vrarë me mjet prerës), shtetasi P. Gj., 67 vjeç, banues në Daullas, i cili ka qënë i punësuar roje te serat.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punohet për zbardhjen e kësaj ngjarje.