Erjon Naska nëntetari i Forcave të Armatosura të Shqipërisë ka ndëruar jetë ditën e djeshme si pasojë e një infarkti kardiak.

Lajmi është bërë i ditur nga miqtë e tij në rrjetet sociale, teksa për të ka reaguar dhe Ministri i mbrotjejs Niko Peleshi.

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Peleshi u ka shprehur ngushëllimet familjarëve të të ndjerit.

Postimi i Plotë nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi:

Tej mase i hidhëruar nga lajmi i tmerrshëm i ndarjes së papritur nga jeta të nëntetar Erjon Naska, pjesë e batalionit të dytë të këmbësorisë.
Ngushëllimet më të sinqerta familjes së nënoficerit dhe kolegëve!
U prehsh në paqe trim!

“Na trishtove pa fund N/Tetar Erjon Naska
Sduam ta besojme qe ti sje me prane nesh,prane toges se pare,prane kompanise se pare…Zemerluani i toges se pare ,djali qe nuk prishte kurre qejf,djali qe u jepte moral te gjitheve …me mungon pafund shoku im,miku im vllai im…qofsh i xhenetit zoti te paste prane vetes”– shkruan një prej miqve të tij.