Zjarr në një banesë në lagjen ‘Kala” Elbasan

Ngjarja ndodhi në mesditë pranë xhamisë ‘Mbret’.

Për rastin është njoftuar reparti zjarrfikës i cili ka lokalizuar dhe fikur flakët që përbënin rrezik edhe për banesat e tjera.

Zjarri nuk ka shkaktuar dëme në njerëz, por dëme materiale.

Ende nuk dihen shkaqet, por dyshohet për një shkëndijë elektrike.

Po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.